Hüseyin Nuri Çomu

Sunar Topluluğu Şeref Başkanı

1965 doğumlu, Sunar Topluluğu Şeref Başkanı Hüseyin Nuri Çomu, yüksek tahsilini Boğaziçi Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır. Eğitimini tamamladıktan sonra Adana’ya dönen Çomu, bölgede dedelerinin başlattığı ve babasının liderlik ettiği sanayi, ticaret ve çiftçilik alanındaki çalışmaları 35 yılı aşkın süredir başarıyla devam ettirmektedir.

Yoğun iş temposuna rağmen Türkiye’nin önde gelen derneklerinde de yöneticilik görevlerini üstlenmiştir. Bu dernekler;  MÜSİAD– BYSD – YABİTED – AKİB – OAİB –ENVER – NÜD’dür.

2013-2016 yıllarında ADASO Meclis Başkanlığı görevini yürütmüştür. 2015 ve 2023 yılları arasında Güney ve Güney Doğu Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği (GÜNYAĞDER) Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır.

Çomu ayrıca, 2017 yılında İlim Yayma Cemiyeti Adana Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir.

İleri düzeyde İngilizce bilgisine sahip olup, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Mustafa Nuri Çomu

Sunar Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı

Sunar Topluluğu’nun üçüncü kuşak temsilcilerinden Mustafa Nuri Çomu, 1995, İstanbul doğumludur.  Lisans tahsilini Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlayan Çomu, Harvard Üniversitesindeki eğitimi esnasında, CBOT (Chicago Board of Trade) gibi uluslararası kuruluşlardaki eğitimleri ile sektöre dair deneyim kazanmıştır.

Uluslararası danışmanlık şirketlerinde marka yönetimi, bilgi sistemleri, tedarik zinciri, kurumsal yönetim ve yönetişim projelerinde danışmanlık görevlerinden sonra 2019 yılında Sunar Topluluğu’nda Strateji ve İş Geliştirme Direktörü olarak göreve başlamış ve aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Sunar’da 2020 yılında Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanmıştır.

Güney ve Güneydoğu Anadolu Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği (GÜNYAĞDER) Başkanı olan Mustafa Nuri Çomu, Hacı Nuri Çomu Vakfı Mütevelli Heyeti’nde yer almasının yanı sıra, Genç MÜSİAD, BUMED, GÜNYAĞDER, PAGDER, PAGEV ve İlim Yayma Cemiyeti üyesi olan Mustafa Nuri Çomu; piyano tenis, snowboard ve kış sporları gibi hobi ve aktiviteler ile sosyal hayatta da aktif bir biçimde yer almaktadır. 

Mustafa Nuri Çomu, ileri düzeyde İngilizce bilgisine sahip olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Mehmet Nuri Çomu

NÇS Tarım Genel Müdürü

1984 Adana doğumludur. Lisans eğitimini Maltepe Üniversitesi İktisadi İdari Birimler Fakültesi İşletme bölümünde tamamlamış, Ayrıca İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Muhasebe ve Finans konusunda eğitim alarak uzmanlık alanını genişletmiştir. Eğitim hayatının ardından, Sunar Topluluğu Yönetim Kurulu Üyesi ve NÇS Tarım şirketinin Genel Müdür’ü olarak kariyerine devam etmektedir.

Üye olunan dernekler; ADATÜB, ADANA ÇİFTÇİLER BİRLİĞİ

Mehmet Nuri Çomu, ileri düzeyde İngilizce bilgisine sahip olup, evli ve 1 çocuk babasıdır.